ULepszanie

W ramach programu Wielkopolska:Rewolucje w lipcu tego roku odbył się projekt Moniki Jakubiak ULepszanie. Działanie na przecięciu sztuki, edukacji i ekologii zwraca uwagę na analogię pomiędzy ginącą przyrodą i ginącymi zawodami. Podczas tygodniowych warsztatów w Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu zbudowaliśmy dwa ule: ul „prawdziwy” – dom dla dzikich pszczół, oraz ul symboliczny – instalację inspirowaną sytuacją ekologicznego zagrożenia oraz wykluczenia społecznego. Uczestnikami warsztatów byli podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w Swarzędzu i Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego w Poznaniu oraz seniorzy z Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu.

Podczas prezentacji opowiemy o założeniach projektu, pokażemy zdjęcia i film dokumentujące przebieg warsztatowej pracy. Specjalnym gościem będzie kuratorka programu Wielkopolska: Rewolucje Agata Siwiak.

Po prezentacji zapraszamy do obejrzenia polskiej premiery filmu Annie Eastman „Bay of all saints”. Dokument, wielokrotnie nagradzany na festiwalach, opowiada historię trzech kobiet, mieszkanek wodnych slumsów na brazylijskim wybrzeżu. Film zadaje istotne pytania dotyczące problemu biedy i różnic społecznych jako wyniku postępującej urbanizacji.

Serdecznie zapraszamy!

Co?         Prezentacja projektu ULepszanie + pokaz filmu Bay of all saints
Kiedy?  27.11, godz. 18
Gdzie?   School of Form, ul. Głogowska 18
Kto?      Agata Siwiak, Monika Jakubiak, Agata Dąbrowska

Wstęp wolny

Kontynuacją lipcowego projektu Moniki Jakubiak będą warsztaty w School of Form. Zrekonstruujemy instalację, która stanęła w Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu. Będziemy pracować w oparciu o różne rękodzielnicze techniki. Warsztaty są dodatkowymi zajęciami w ramach specjalności Domestic Design, rekomendowanymi przez Agnieszkę Jacobson-Cielecką. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Slums, który powstanie na warsztatach będzie eksponowany podczas festiwalu prezentującego projekt Wielkopolska: Rewolucje 8 grudnia w Concordia Design.

Co?             Warsztaty budowania ula/ slumsu
Kiedy?      28.11, od godz. 9
Gdzie?       School of Form, ul Głogowska 18
Kto?           Monika Jakubiak, Agata Dąbrowska
Dla kogo? Uczestnicy projektu, studenci School of Form

plakat wydarzenia ULEPSZANIE2

 

 

fot. Agata Dąbrowska / Wielkopolska:Rewolucje

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: