Macro Monster & Micro Music

MM3small

Są potwory, które istnieją naprawdę i tylko w naszej wyobraźni. Mogą być dobre i złe. Jak cudowne dziecko – prodigy. Potwornie doskonałe i jedyne w swoim rodzaju.

Do interpretacji tych słów zostali zaproszeni studenci School of Form. Według Felice Limosaniego, dyrektora kreatywnego prestiżowego butiku Luisa Via Roma we Florencji, monster to owe cudowne dziecko i sposób na aranżację witryny. Siła rażenia potwora jest międzynarodowa: oprócz School of Form w projekcie MacroMonster & Micro Music biorą udział uczelnie z Włoch, Brazylli, Japonii i Izraela.

Do wykonania instalacji każdy z zaproszonych zespołów otrzymał taką samą ilość tkaniny – Alcantary®. Ten materiał o wielu możliwościach był bezpośrednią inspiracją naszego zespołu:

Alcantara łączy naturalny wygląd i teksturę z możliwościami nowoczesnej technologii. Pozwala przekraczać granice: w modzie, dizajnie, kreowaniu przestrzeni. Projektując naszą strukturę poruszaliśmy się po szerokim polu możliwości. Zafascynowani efektami barwnymi, zestawialiśmy ze sobą różne warianty tkaniny. Stworzyliśmy komputerowy model, a następnie parametryczną strukturę – swoistą manifestację wieloaspektowości Alcantary wyrażoną w innowacyjny, architektoniczny sposób. sprzeczności)

Monster według ekipy  Sof pod wodzą architektki Anny Lorens to niedopowiedziana, pełna kontrastów struktura. Jako cudowne dziecko naturalnego, organicznego świata, podlega technologicznemu rozwojowi. W “monsterze” spotykają się świat precyzji i przypadku, porządku i chaosu, abstrakcji i funkcjonalności. “Logiczna”, wygenerowana komputerowo struktura staje się niepowtarzalna dzięki unikalnej, “grającej” kolorem i fakturą, skórze.

Instalacja dwuznaczna niczym wirus, wkrada się do systemu i zaburza jego funkcjonowanie. Straszna i fascynująca. Malownicza jak mikroskopowy obraz, fascynująca niczym parametryczna architektura. Przekraczająca granice dyscyplin: dizajnu, architektury i mody.

Rzeczywiste referencje stają się także wirtualne – dzięki QR code, który przenosi zwiedzających wystawę do cyfrowego świata. “Monstery” królują bowiem od 5 stycznia  w oknie wystawowym  butiku Luisa Via Roma a ulicę wypełnia elektroniczna mikro-muzyka. Instalacje wszystkich zaproszonych zespołów prezentowane są w ramach trwających we Florencji targów Pitti Immagine i imprezy Firenze4ever.

Historia choroby Macro Monster & Micro Music by School of Form

Liderka projektu: Anna Lorens

Modelowanie 3d : Krzysztof Kubasek

Zespół Studentów Industrial Design: Michał Nawrocki, Marianna Małkus, Jadwiga Czartoryska, Martyna Gorgól, Andrzej Wójcik, Emilia Ziółek, Valeria Riabko, Marcel Nieto-Głowacki, Katarzyna Sworek, Agnieszka Tomczak, Oliwia Sienicka, Monika Aleksandruk, Martyna Kowalska, Monika Sobczak, Wiktoria Popkowska, Julia Kalichkina, Lena Achmetava, Filip Król

 

fot. Patrycja Olszewska, Agata Dąbrowska

028149  141alcantara10  alcantara5 alcantara9 alcantara6 alcantara3 alcantara7  165  107 102 171

MM1small

ikonka

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: