Jak pisać o dizajnie?

MIESO_1

Jak prowadzić bloga? Jak stworzyć dobrą informację prasową, recenzję, artykuł? Co, gdzie i jak się pisze o dizajnie w Polsce i na świecie? Jak stworzyć atrakcyjny wizualnie i merytorycznie projekt w sieci? Na czym polega praca w redakcji i jak współpracować, by wspólnie stworzyć projekt / redakcję / bloga?

W tajniki dziennikarskiej kuchni wprowadzi Was w ramach cyklu warsztatów kuratorka i krytyczka dizajnu Agnieszka Rasmus-Zgorzelska*


Kiedy i gdzie?

Spotykamy się w przestrzeniach School of Form podczas trzech pracowitych weekendów i wspólnie piszemy, skreślamy, redagujemy.
Terminy: 8-9 marca, 22-23 marca, 5-6 kwietnia
Każde spotkanie trwa 5 h, łącznie kreatywnie piszemy  30h!

Jak się zapisać?

Wyślij zgłoszenie (parę słów o sobie plus motywację do udziału w warsztatach) do 22 lutego na adres blog@sof.edu.pl Warsztaty przeznaczone są dla studentów/studentek  School of Form. Liczba miejsc niestety ograniczona, więc nie zwlekajcie z mejlami! W przypadku dużej liczby chętnych możliwa jest mała pisarska dogrywka.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorem warsztatów jest  Studenckie Koło Naukowe „Mięso” / School of Form

*Agnieszka Rasmus-Zgorzelska

Anglistka, absolwentka podyplomowych studiów urbanistycznych, redaktorka, tłumaczka i autorka tekstów o architekturze, designie i przestrzeni w publikacjach książkowych, prasie popularnej i specjalistycznej (m.in.„Architektura-murator“, „2+3D”, „City Magazine”, „Dobre Wnętrze”, „Elle Decoration“, „Wprost“, „Przekrój“).W latach 2007-2008 twórczyni projektu (wraz z zespołem) oraz redaktor naczelna czasopisma wnętrzarskiego „Dom z Pomysłem”. W latach 2008-2011 członek redakcji miesięcznika „Architektura-murator” i redaktor prowadzący magazynu „Architektura od wnętrza”. Współzałożycielka i członkini Centrum Architektury, gdzie była współkuratorką wystawy „Przekierowanie. O zmianie w architekturze” na festiwalu Łódź Design 2011, a obecnie jest zaangażowana w publikacje książkowe oraz wystawę współczesnej architektury polskiej.

plakat:  prettydoods.tumblr.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: