About

 

o szkole

School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo.

Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy w Eidhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form.

dla kogo?

School of Form jest uczelnią dla wszystkich, którym nie wystarczają tradycyjne metody kształcenia artystycznego. Nie wymagamy od Was umiejętności rysunku i malarstwa, przychodzicie tu, by nauczyć się tego, co będzie Wam faktycznie potrzebne w pracy projektanta. Majsterkowicze i analitycy, miłośnicy programów komputerowych i ręcznych robótek, wszyscy będziecie mogli rozwinąć, uzupełnić i wykorzystać swoje umiejętności i zainteresowania. W trakcie studiów nauczycie się też rozumieć ludzkie potrzeby i oczekiwania. Jeżeli macie ochotę zmieniać świat, poprawiać jakość życia, rozumieć i odpowiadać na potrzeby to School of Form jest szkołą dla Was.

w jaki sposób?

School of Form proponuje cztery specjalności projektowe:

  • Industrial design (prowadzony przez Oskara Ziętę)
  • Communication design (Bartosz Mucha)
  • Fashion design (Wojtek Dziedzic)
  • Domestic design (Agnieszka Jacobson-Cielecka)

Wśród wykładowców są też Edgar Bąk, Paweł Grobelny, Monika Jakubiak, Paulina Matusiak. Przedmioty humanistyczne wykładają specjaliści, którzy w swoich pracach badawczych zajmują się zagadnieniami dotyczącymi dizajnu: Ewa Klekot, Agata Nowotny, Dawid Wiener, Monika Rosińska. Humanistyka jest tu traktowana jako narzędzie projektowe, dlatego poznane zagadnienia studenci od razu wcielają w swoich zadaniach, które są oceniane przez wykładowców z obu dziedzin.

Podczas pierwszego roku studenci przechodzą przez krótkie, sześciotygodniowe kursy każdej ze specjalności projektowych i humanistycznych, dzięki temu ostatecznego wyboru dokonują świadomie.

Zajęcia odbywają się w zaadoptowanej do potrzeb szkoły zabytkowej hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Studenci korzystają z pracowni stolarskiej i ślusarskiej (m.in. laser, robot Kuka, plotery tnące), krawieckiej, komputerowej, a także pracowni wideo oraz studia fotograficznego. Uczą się także tradycyjnych technik rękodzielniczych, jak np. szydełkowanie, ściegi ręczne, ceramika.

co po studiach?

Będziecie przygotowani do pracy w szeroko rozumianym środowisku projektowym, w różnych jego obszarach, w zależności od wybranej specjalności. Projektowanie dla przemysłu i dla indywidualnego klienta. Projektowanie przestrzeni publicznych i prywatnych. Projektowanie rzeczy materialnych, jak przedmioty codziennego użytku, moda i grafika i niematerialnych jak usługi, informacje i zachowania. Będziecie przygotowani do pracy indywidualnej lub w zespole projektowym. Będziecie mogli wybrać własną drogę w świecie designu.

Atutem School of Form jest współpraca z biznesem, który wspiera szkołę finansowo i zapewnia staże i praktyki w trakcie studiów.

 

www.sof.edu.pl

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s